Artykuły
Serdecznie zapraszam na mój blog na pod adresem www.wrotaumyslu.pl/blog/
Znajdziesz tam najnowsze artykuły dotyczące szybkiego czytania, koncentracji i dowiesz się jak się uczyć skutecznie.
Najnowsze wpisy:
- Twoje dziecko spędza zbyt dużo czasu przy odrabianiu lekcji, zamiast się skupić co chwilę wstaje i przerywa zadanie? Często odkłada naukę na później, nie mogąc […]
- Wpisując w wyszukiwarce „podzielność uwagi” przeczytamy, że jest to super umiejętność, bardzo potrzebna w dzisiejszym świecie. Można ją ćwiczyć, trzeba pielęgnować i im u Ciebie z tym lepiej, tym więcej zyskasz.
- Liczyłeś kiedyś ile razy dziennie Twój telefon powiadamia Cię o nowej wiadomości? A może łatwiej byłoby policzyć ile powiadomień dostajesz w ciągu godziny?
- Coraz częściej można spotkać skrajne postawy – od „Daj spokój, przecież wszyscy z tego korzystamy i jakoś żyjemy.” po „Trzeba tego zakazać do 18 roku […]
Zobacz więcej na www.wrotaumyslu.pl/blog/
Jesteś zainspirowany?
Możesz korzystać w swoich publikacjach z wiedzy tutaj zgromadzonej, pod warunkiem podania odnośnika do oryginalnego artykułu.
Archiwalne wpisy:
Łańcuchowa metoda skojarzeń, cz. I
Męczy Cię żmudne, mechaniczne wkuwanie, masz problem z zapamiętaniem listy zakupów, czy planu pracy? Chcesz mieć super pamięć i jednocześnie rozwinąć swoją kreatywność i wyobraźnię? Idealnym rozwiązaniem dla Ciebie jest Łańcuchowa Metoda Skojarzeń!
Krok 5: Po przeczytaniu tekstu — zrób notatki!
Notatki są bardzo ważnym etapem końcowym pracy z tekstem. Robiąc je, utrwalamy wiadomości zdobyte podczas czytania, oraz tworzymy wspaniały materiał powtórkowy. Dobre notatki powinny mieć jak najmniejszą objętość i zawierać jak najwięcej treści – muszą być zwięzłe, stanowić syntezę całego tekstu.
Krok 4: Czytanie – tajemnica sukcesu
Czytanie potraktujemy tutaj trochę inaczej, niż byliśmy do tej pory przyzwyczajeni. Przede wszystkim nie będzie to tylko „dekodowanie znaków graficznych”, lecz złożona „praca z tekstem”. Pamiętajmy — czytamy po to, aby odpowiedzieć na ułożone wcześniej pytania i osiągnąć wyznaczone cele.
Krok 3: Ułóż konkretne pytania do celów!
Do czytania powinniśmy zasiąść nie tylko z listą celów, ale także z listą konkretnych pytań do tekstu.